V žiadnom prípade, odmieta ministerstvo
Kto si chce v Česku zahrať poker na internete, má jedinú možnosť: zaregistrovať sa u "trpěných" zahraničných spoločností. Českým stávkovým kanceláriám totiž ministerstvo financií odmieta na kasínové hry vydávať licencie.
"Žiadať môžeme o čokoľvek, ale povolenie na poker a ďalšie kasínové hry v Česku rovnako nedostaneme. Ide o dlhodobý postoj ministerstva," povzdychol si Petr Knybel, riaditeľ Tipsportu.
Ministerstvo pritom zahraničné prevádzkovateľa na domácom trhu toleruje. To znamená, že ľudia hrajú u veľkých nadnárodných spoločností, ale štát z toho nemá ani korunu.
"Aj keby štát on-line kasína povolil, zahraničné spoločnosti by boli rovnako zvýhodnené, pretože neodvádzajú žiadne poplatky a dane. Zo skúsenosti so športovými stávkami dá ale predpokladať, že časť hráčov by sa od nelegálnych prevádzkovateľov presunula k domácim, licencovaným spoločnostiam," uviedol Petr Šrain, tlačový hovorca Fortuny. "Pre nás by navyše prípadné spustenie on-line kasína nebol problém, lebo v Maďarsku už tieto služby ponúkame."
Prečo vlastne ministerstvo robí rozdiel medzi kurzovými stávkami a kasínami?
"Základným princípom súčasného loterijního zákona je princíp spoločenskej zodpovednosti za zákaz hry osôb mladších ako osemnásť rokov. V prípade hier prevádzkovaných prostredníctvom internetu nemožno stopercentne zaručiť, že skutočným stávkujúcim bude osoba staršia ako osemnásť rokov," uviedol Radek Ležatka z tlačového oddelenia ministerstva financií.
Klasické kurzové stávky (na športové zápasy) povolili politici ako výnimku. Argumentovali, že vykazuje nižší stupeň spoločenskej nebezpečnosti ako hry v kasíne.
Žiadne komentáre:
Zverejnenie komentára